Aktualności

 Projekt Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych

Sąd Rejonowy w Brzezinach bierze udział w projekcie Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014. 

Celem projektu jest Poprawa wydajności systemów sądownictwa, w tym rozwój systemów związanych z prowadzeniem spraw sądowych.

Rezultatami projektu będą: 
• poprawa wydajności oraz ujednolicenie środowiska teleinformatycznego w sądach;
• poprawa wydajności systemów informatycznych do prowadzenia spraw sądowych;
• zwiększenie kompetencji pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Projekt stanowi odpowiedź na potrzebę społeczną ukierunkowaną na poszerzenie dostępu wymiaru sprawiedliwości. Celem przedsięwzięcia jest realizacja potrzeby społecznej ukierunkowanej na ułatwienie i rozpowszechnienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości, przyspieszenie dostępu do rejestrów sądowych, zastosowanie komunikacji strony z sądem drogą elektroniczną oraz upowszechnienie pism procesowych oraz dokumentacji pochodzących z sądu w formie elektronicznej poprzez objęcie sądów powszechnych usługą wspólną uwierzytelniania i autoryzacji użytkowników systemów informatycznych oraz usługą poczty centralnej i budowę scentralizowanego systemu zarządzania tożsamością.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 30 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji o projekcie: http://nmf.ms.gov.pl/pl/projekt-nr-1/

 

Z dniem 1 stycznia 2017 roku Sąd Rejonowy w Brzezinach będzie prowadził sprzedaż znaków opłaty sądowej w formie papierowej, które będzie można zakupić w Kasie sądu w godzinach urzędowania Sądu  oraz w formie e-znaków, które będzie można zakupić w Kasie sądu w godzinach od 9.00 do 13.00.Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Sąd Rejonowy w Brzezinach informuje, iż Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 20 do 26 lutego 2017 roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Podstawowym celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W trakcie obchodów będą udzielane w różnych lokalizacjach bezpłatne porady prawne.

W tym roku szczególny nacisk nałożony jest na zagadnienia związane z uprawnieniami wynikającymi z ustawy z dnia 7 lipca 2005 roku o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych. 

 

Więcej informacji o formach pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

Wykaz ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

 

 


BIURO OBSŁUGI INTERESANTÓW

Godziny pracy

- poniedziałek 8:00 do 18:00

- wtorek-piątek 8:00 do 15:00

 • z zastrzeżeniem przerwy od godz. 12:00 do godz. 12:15

Informacja telefoniczna BOI (Call Center)

(46) 875 21 41 lub (46) 875 21 51

Szczegóły tutaj

Artykuły

 • Zarządzednie nr 12/19 o godzinach pracy w dniu 21 czerwca

  Komunikat

  Informujemy, że zgodnie  z Zarządzeniem Nr 12/19 Prezesa Sądu Rejonowego
  w Brzezinach z dnia 24 maja 2019 roku


  Sąd Rejonowy w Brzezinach w dniu 21 czerwca 2019 roku (piątek) będzie urzędował w godzinach od 7.30 do 13.00

   

  Czytajwięcejo:
 • Wybory ławników do sądów powszechnych na kadencję 2020-2023

  INFORMACJA DOTYCZĄCA WYBORÓW ŁAWNIKÓW NA KADENCJĘ 2020-2023

  Z dniem 30 czerwca 2019 roku upływa termin zgłaszania kandydatów na ławników do Sądów Okręgowych i Sądów Rejonowych. Kandydatów na ławników, radom gmin, mogą zgłaszać prezesi właściwych sądów (ale tylko ławników pełniących funkcję w upływającej kadencji), stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe zarejestrowane na podstawie przepisów prawa (z wyłączeniem partii politycznych) oraz co najmniej 50 obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Brzezinach
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
admin
Dokument z dnia:
2017-01-20
Publikacja w dniu:
2017-01-20
Opis zmiany:
b/d